150 стрелци мериха сили в Пловдив на държавното първенство за подрастващи

Близо 150 малки състезатели участваха в държавното първенство по спортна стрелба на пневматично оръжие за момчета и момичета в Пловдив, домакин на който бе „Тракия". Турнирът събра под тепетата 10 клуба от страната и се проведе в обновения стрелкови комплекс „Братя Миладинови" в града.

21:22, 19.03.2018

Освен че създадоха отлична организация на държавното, домакините от клуба по спортна стрелба „Тракия" спечелиха и три отличия – два сребърни и един бронзов медал. С това те продължиха добрите традиции на силната пловдивска стрелкова школа.

На пневматична пушка тракийци по чудо изпуснаха с една десета отборната шампионска титла при момичетата, която отиде при Левски. В индивидуалната надпревара на това оръжие златото взеха Ивана Николова от Левски и Александър Данчов от Пирин Блгр.

На пневматичен пистолет шампионската титла при момичетата спечели Мадлен Христова от Дияна Ямбол, която изпревари с малко Евтима Хаджиева от Тракия.
При момчетата първи е Валентин Малакчиев от Светкавица Търговище.

На същото оръжие – отборно, малките стрелци от Ямбол станаха шампиони, пред Локомотив Русе и пловдивския Тракия.