Балканиада по триатлон се проведе в лесопарк „Липник"

Балканиада по триатлон се проведе на русенската гребна база в лесопарк „Липник". В нея взеха участие 250 състезатели от България, Румъния, Турция, Хърватска, Словения и Македония, както индивудални участници от Гърция, Израел и Америка.

18:36, 10.07.2017

Едновременно с Балканското първенство се проведoха и стартове от Държавното първенство по Триатлон.

Русенският отбор се представи с 18 състезатели. В отборното класиране българите заеха 4-то място, като пред тях се наредиха отборите на Хърватия, Турция и Сърбия. Русенецът Мевсин Махмуд спечели златен медал на Акватлон в категория „Джуниър", а при мъжете-аматьори Константин Велков завоюва среброто.

На Държавното първенство българските състезатели спечелиха 3 бронзови медала. При мъжете в триатлона с най-добро време се класира Огнян Стоянович от Сърбия, а при жените най-бърза бе Мари Елиас от Израел.

Триатлонът набира все повече популярност у нас. За трета поредна година русенският клуб „Далян" организира Държавни първенства с подкрепата на Община Русе. За пръв път русенски триатлонисти записват участие в първенство през 1987 г. от името на „Локомотив"- Русе.