Златни медали за гимнастици от Благоевград

Състезателите на гимнастически клуб Пирин Благоевград 2011 спечелиха седем медала от международния турнир в Нови Сад, Сърбия. В надпреварата участваха над 300 млади гимнастици от 13 държави.

19:11, 15.12.2017

Най- малкият представител на клуба по гимнастика от Благоевград постигна и най- големите успехи на турнира. В първа категория Наско Миков е първи на земя и прескок, втори на висилка и халки и шести в многобоя.

Наско Миков: "Моят коронен уред е земята там съм най- добър... тренирам от 6 години ..."

При момчетата трета категория Мартин Мишев е първи на халки и втори на кон с гривни. Заради контузия Мартин остана на крачка от медалите на успоредка и в многобоя.

Мартин Мишев: "Аз получих контузия на петата и не ми позволи да се състезавам."

При момичетата Йоана Стоименова е трета на греда, а Александра Янева остана извън финалите на отделните уреди.

Александър Марков: "Това ни е една от най- успешните години."

Това бе последното състезание за гимнастиците на Пирин за календарната 2017 година. Тренировъчният процес в клуба приключва в края на седмицата, след което състезателите излизат в почивка.