4 медала за русенския бокс от Държавното първенство

4 златни медала за русенския бокс от държавното първенство. Шампионатът се проведе през почивните дни в Ямбол.

21:52, 12.02.2018

Три златни и един бронзов медал спечелиха представителките на боксов клуб „Русе" от държавното първенство при жените. Те бяха подготвени за надпреварата от бившия национален треньор Павел Сяров. Спортист номер 1 на крайдунавския град за 2017 г. Севда Асенова бе без конкуренция в категория до 48 килограма. Габриела Димитрова също не остави много шансове на съперничките си при 51-килограмовите. Стойка Петрова, която вече отговаря и за подготовката на част от по-младите си съотборнички, победи в драматичен финал при 54-килограмовите Златислава Чуканова от ЦСКА. Керанка Опълченова остана с бронза в категория до 64 килограма. Николай Коев пък донесе злато при мъжете на русенския клуб „Локомотив". Той е възпитаник на Алексей Василев и Алексей Рибчев.