"Академик Бултекс 99" спечели зоналния квалификационен турнир

Детският тим на "Академик Бултекс 99" - Пловдив спечели зоналния квалификационен турнир за момчета до 14-годишна възраст и се класира директно за финалите на държавния шампионат по баскетбол.

19:56, 20.06.2017

В жестока конкуренция на столичните ЦСКА, Септември и Славия, пловдивчани останаха единствени без загуба в надпреварата в спортна зала Строител и ще гонят медали на финалите в Ямбол.

След 4 убедителни победи с разлика над отборите на Чавдар Троян, Септември (Сф), Чардафон Орловец и Славия, двата безспорно най-добри тима на турнира в Пловдив - ЦСКА и "Академик Бултекс 99" трябваше да определят шампиона в зоналния квалификационен турнир.

В истинска баскетболна драма, пълна с обрати и достойна за финал от държавното, възпитаниците на треньора Йордан Иванов удариха с 82:67 бойкия тим на ЦСКА в решителния мач за първото място.

Финалният турнир, който ще определи призьорите в тазгодишния шампионат, стартира следващата седмица в Ямбол. Там съперници на пловдивчани ще бъдат отборите на Рилски спортист, Левски, БУБА Баскет, Черно море Тича, Балкан и домакините от Тунджа.