Александър Петров е избран за "Спортист на Варна" за октомври

Европейскиият шампион по кикбокс за професионалисти Александър Петров бе избран за "Спортист на Варна" за месец октомври. Състезателят на клуб "Боил" спечели титлата в стил К-1 във версията WKN.

21:43, 22.11.2017

В мача за европейската титла Александър Петров се справи със сърбина Боян Галич. Двубоят беше в категория до 82,5 килограма.

Красимир Кирилов, главен треньор на Спортен клуб „Боил": Много силен противник и повечето сигурно сте били на тази гала вечер и видяхте как се доминира на ринга.

Отборът по художествена гимнастика на „ЧАР-ДКС" си извоюва приза за отбор на Варна. Грациите спечелиха сребърен медал при ансамблите от държавното първенство.

Елина Стоянова, състезател на Спортен клуб „ЧАР-ДКС": Събрахме се като отбор, казахме си, че можем и излязохме на килима и си ги изиграхме без грешка и двете съчетания.

Щангистът Христо Христов спечели приза за №1 на варненското спортно училище за октомври. На държавното ученическо първенство той спечели три златни медала - в изхвърлянето, изтласкването и в двубоя. Завърши четвърти и на европейско първенство до 20 години в Албания.

Христо Христов, състезател на Спортен клуб „Титан": Казаха ни, че този резултат не е като за четвърти, че това е като черешката на тортата това състезание в Албания, защото аз направих и мой личен рекорд – 204 килограма тласнах там.

В онлайн гласуването на първо място беше избрана гимнастичката на клуб „Грация" Красимира Иванова. Тя спечели три златни медала от международен турнир в Гърция.