Ботев загуби от Пелистер с 0:1

Ботев започна със загуба серията от контролни срещи преди, участието на отбора в първия предварителен кръг на Лига Европа. Пловдивчани отстъпиха на македонския Пелистер с 0:1, в мач игран на стадиона в Разлог.

21:31, 19.06.2017

Носителите на националните купи на България и Македония, Ботев Пловдив и Пелистер Битоля изиграха контролна среща ден преди жребия за първия предварителен кръг от турнира Лига Европа, в който ще участват и двата отбора. На стадиона в град Разлог победа с 1:0 спечелиха гостите от Пелистер, водени от бившия треньор на Пирин Наджи Шенсой. През първата част канарчетата стояха по- добре на, с гола се разминаха Лъчезар Балтанов и Тодор Неделев. Дебют за Ботев записаха новите попълнения Тони Тасев и Пламен Димов. След почивката македонците владееха инициативата и логично стигнаха до гол. В 80- та минута от грешка в отбраната на Ботев се възползва Матей Цветановски, който донесе побчедата на Пелистер.

В щаба на Ботев все още не са наясно с бъдещето на Тодор Неделев.

На 21 юни момчета на Николай Киров срещат АЕЛ Лимасол от Кипър.