„Черно море Одесос“ спечелиха шампионската титла на България

Баскетболистките на „Черно море Одесос“ спечелиха шампионската титла на България за девойки до 19 години в Самоков. Това е първа купа за клуба от 2014 година насам, когато този отбор стана първи и при кадетките.

19:00, 25.04.2017

На финала на Държавното първенство в Самоков варненки не дадоха никакъв шанс на Левски и спечелиха категорично със 73:45.

„Те изиграха тактически много правилно този мач с Левски, тъй като първият го загубихме с 8 точки разлика и само в рамките на два дена успяхме да преобразим така отбора. Победата беше повече от изразителна“, каза Венцеслав Гечев, треньор на „Черно море Одесос“.

Освен титлата и златните медали, момичетата получиха и две индивидуални награди. Нина Тодорова бе определена за MVP на турнира, а Юлияна Вълчева за №1 по овладяни топки.

„Когато отиваш с нагласата да се представиш достойно и успехът идва изведнъж“, каза Гечев.

Предстоят още три финала от държавните първенства по баскетбол за жени, на които Венцеслав Гечев се надява варненки да извоюват най-малко два медала.