Държавно първенство по карате киокушин за деца, юноши и девойки

Над 150 състезатели от цяла България участваха на държавното първенство по карате киокушин за деца, юноши и девойки от 5 до 13-годишна възраст във Варна. Най-много златни медала - 15 и отборната купа - спечели клубът организатор на състезанието “Ичи Геки”.

20:19, 12.06.2017

Състезателят на варненския клуб “Ичи Геки” Николай Николов завоюва титлата в категория до 35 килограма при момчетата. След този успех 10-годишният каратист беше избран за най-добър състезател в турнира. В много оспорван финален мач той победи Арсений Заякин от Спортен клуб “Киокушин Спирит” - Бургас след две продължения. Бургаският каратист взе наградата за най-голям боен дух.

Николай Николов, състезател на Спортен клуб “Ичи Геки” - Варна: "Доста трудно беше изморително, но той успя да се измори и аз го натиснах."

За най-техничен състезател беше избран Мирослав Попов от Спортен клуб “Ичи Геки”. С приза за най-малък състезател си тръгна 4-годишната Евгения Георгиева от Бургас.

Емил Костов, председател на Българската киокушин асоциация: "Децата се представиха добре. Доста от тях имаха тежки боеве. Разбира се, някои спечелиха – други загубиха, но като цяло децата бяха подготвени."

Следващата седмица националният отбор по карате киокушин ще участва на международното първенство без категории за мъже, жени, юноши и девойки в САЩ. Шампионатът е на 24-ти юни в Ню Йорк. България ще бъде представена от Богомил и Зорница Костови и от Христо Йорданов.