Георги Матуски от Карате клуб "Шурикен" от Кюстендил грабна сребърен медал

11-годишният Георги Матуски от Карате клуб "Шурикен" от Кюстендил стана вицесветовен шампион и грабна сребърен медал на провелото се състезание в Умаг, Хърватска. В него участваха 2059 състезатели от 64 държави.

21:31, 06.07.2017

Матуски постигна успеха си в дисциплината „Ката“, олимпийско карате, при 10-11 годишните на 10-а Световна Карате Купа за деца, кадети, джуниори, мъже и жени до 21 год.Той спечели 5 убедителни победи и само 1 загуба на финалната среща от състезател от Индия. В неговата категория участваха общо 40 каратеки.

"Какво си каза като излезе на тепиха", попита репортер на БНТ2.

"Ами сега ще ги разбия и ги разбих", каза Георги Матуски – състезател от КК „Шурикен" - Кюстендил

Георги остана на косъм от бронзовия медал и в дисциплината „кумите“ като съдийското решение го остави на 5-то място.

Веселин Димитров - тренъор на КК ‚Шурикен“: "Това е изключителен успех за клуба и за Георги. Надяваме се догодина да имаме още повече медали на този форум".

В Световна Карате Купа кюстендилският отбор участва с осем каратеки. Това е поредния успех за Матуски тази година след участието му в Европейското първенство в Суботица, Сърбия, където младата надежда на Шурикен стана шампион в категория „Кумите“ и донесе злато.

Репортер на БНТ2: "Как се подготвяш за такива състезания?

Георги Матуски – състезател от КК „Шурикен" - Кюстендил: "Ами с много тренировки и преди да изляза правя хубава загрявка".

В момента националните състезатели от кюстендилския клуб заедно с тренъора Веселин Димитров се готвят за тренировъчен лагер в Словакия.