Националният отбор по спортна гимнастика се прибра от Европейското първенство

Националният отбор по спортна гимнастика се прибра от участие на Европейското първенство за мъже и жени в Румъния. Най- предно класиране записа състезателят на клуб Пирин Благоевград 2011 Димитър Димитров. Гимнастикът получи висока оценка на прескок, но остана извън финала.

19:02, 25.04.2017

Димитър Димитров бе един от двамата български национали при мъжете, които премериха сили с елита на спортната гимнастика на стария континент. Гимнастикът бе много близо до влизане във финала на прескок, но оценката, която получи му отреди 18- то място. В коронния си уред земя той допусна грешка и остана назад в класирането.

В многобоя Митко зае 44-то място, което на фона на 171 участника си е голям успех. Личният му треньор Александър Марков също оцени много високо представянето на Димитров на шампионата в Клуж Напока.

Другият ни участник Мартин Ангелов остана на 55- то място в многобоя. За Димитров предстои сериозно изпитание през месец май на световната купа в Осиек Хърватия. Този път гимнастикът на Пирин Благоевград 2011 се надява на участие във финал на отделен уред.