"Пирин" стартира контролите със загуба

Отборът на Пирин претърпя загуба в първата си контрола от зимната подготовка. На стадион "Христо Ботев" в Благоевград орлетата отстъпиха на Миньор Перник с 1:2.

17:58, 26.01.2018

Още в третата минута на мача с пропуск пред вратата на Миньор се отличи дошлият на проби англичанин Даниел Диксън. Нападателят не успя да впечатли и ще бъде освободен. Останалите които стартираха в мача днес също бяха критикувани за играта си.

Майк Кръстев откри за гостите в 13 минута, а до почивката Анди Рения и Аймен Суда пропуснаха да изравнят резултата. През втората част Милен Радуканов пусна нови 11 футболисти, по- голяма част от тях юноши на тима, които определено се стараха повече.

В 50 минута Марио Топузов изравни, но пет минути по- късно Стоян Кадаифчин върна фиксира крайното 2:1 за Миньор. В неделя Пирин заминава на 10 дневен лагер в Турция.