Световното първенство по фехтовка за младежи и девойки в Пловдив

В Пловдив продължава Световното първенство по фехтовка за младежи и девойки. Завърши индивидуалната надпревара на шпага и рапира при младежите. Как се представят българите - ще научите в следващия материал от Пловдив.

20:47, 07.04.2017

България остана без свой представител в битката за медалите на шпага на продължаващото в Пловдив Световно първенство по фехтовка за младежи. Днешните мачове на нашите преминаха с променлив успех. В индивидуалната надпреварата на шпага Пламен Диков, Димитър Кръстев и Пресиян Кралев успяха да прескочат групите и достигнаха до директните елиминации, където обаче загубиха още в първите си мачове.

Световната титла при девойките също на шпага отиде при Алиа Бейрам от Франция, спечeлила финала срещу американката Катрин Никсън.

На рапира при младежите Ка Лон Чон от Хонконг изненадващо победи Тошия Сайто от Япония с 15:11 и стана световен шампион.

Мексиканката Наталия Ботело пък спечели шампионското злато на сабя след драматичен и зрелищен финал срещу Теодора Гудура от Гърция, завършил 15:14.

По пътя си към титлата, в четвъртфиналите, сабльорката от Мексико отстрани японката Мисаки Емура, която вчера трудно се справи с носителката на Европейската купа - нашата Йоана Илиева.

В същото оръжие - сабя, световен шампион при младежите очаквано стана руснакът Константин Лоханов след успех на финала над Ян Лю от Китай.