Таекуондист е №1 на Дупница за 2017 година

На церемония в спортната зала в град Дупница бяха връчени наградите в анкетата "Спортист на годината 2017". 30 деца с високи постижения от различни спортни клубове и ветерани с огромни заслуги съм спорта в града също получиха награди. Част от наградите връчи световният и европейски шампион по борба Александър Томов.

18:59, 18.12.2017

Таекуондистът на клуб "Гладиатор" Александър Джорджев спечели наградата Спортист №1 на Дупница. Световният шампион от първенството за кадети в категория до 57 килограма получи най- много гласове в анкетата. Дупничанинът стъпи на най- високият връх с контузия, след като счупи ръка още в първата си среща на шампионата.

Призовата тройка допълниха Роберт Михайлов- силов трибой и братът на Сашо Митко Джорджев – тоекуон-до WTF. Победител в класацията при младежите и девойките пък стана кикбоксьорът Доброслав Радев. Треньор на годината в отборните спортове е Николай Пилев извел Ейнджълс до титла по софтбол, в индивидуалните спортове е Христо Михалчев от Таекуондо клуб "Гладиатор".

Шампионките от Ейнджълс пък взеха наградата за отбор на годината. Традиционно не бяха подминати и най-малките таланти на клубовете, които получиха грамоти за високи постижения през годината. Награда получи и ученическият отбор по футбол на Професионална гимназия по облекло и стопанско управление, който зае първо място на финалите в Разград.