Таланти на Локомотив Пд спечелиха турнир в Сопот

Отборът на Локомотив Пд във възрастова група 2004-та победи тима на ЦСКА с резултат 1:0 в най-големия детски футболен турнир на Сопот, който се провежда всяка година в подбалканския град. Тази година в турнира участваха 8 отбора.

21:40, 01.05.2017

След оспорвани мачове до финала стигнаха отборите на Локо Пд и ЦСКА. Победният гол за Локомотив Пд бе отбелязан от Атанас Мерджанов в 14-та минута на първото полувреме след много добра контра атака

"Мачът беше труден, но ние заслужихме и победихме", каза Атанас Мерджанов.

По време на мача съдията показа два червени картона на играчи от тима на ЦСКА. Леки контузии получиха футболисти на Локо Пд. Треньорът на победителите коментира, че това е най-силният детски футболен турнир, който се провежда в България. По думите му успехът на неговия тим се дължи на предварителната подготовка.

"За мен формулата е работа, според мен работихме много и цар футбол ни награди", каза Апостол Костадинов.

Отборът на Локо Пд предстои да представи България на най-големия детски международен футболен турнир "Готиъ къп", който щесе проведе през юни месец в Швеция. Миналогодишният победител Ботев Пловдив класира страната ни на 8-мо място в света, което е най-високото постижение до момента.