Варненският клуб "Вокил" с три медала от държавното първенство по муай тай

Състезателите на варненския клуб "Вокил" спечелиха три медала - един златен и два сребърни от държавното първенство по муай тай в София. В състезанието участваха едни от най-добрите бойци от цялата страна.

21:00, 12.12.2017

Пореден златен медал спечели един от титулярите в клуба Али Юзеир. Той завоюва титлата в категория до 71 килограма при юношите старша възраст. На финала 18-годишният варненец победи Симеон Амуджиев от Спортен клуб "Армеец".

Али Юзеир, състезател на Спортен клуб "Вокил": Мачът беше тежък, противникът е сериозен, успях да го победя с 3:0 съдийски гласа. Следващата ми цел е да вляза в националния отбор при мъжете и да стана световен шампион.

Сребърен медал при жените в категория до 54 килограма спечели Румина Георгиева. На финала тя загуби от Хана Петкова.

Румина Георгиева, състезател на Спортен клуб "Вокил": Аз бях изключително мотивирана и се наложи да сваля едната категория надолу в последния момент, но не се отказах, защото обичам предизвикателствата.

Сребърен медал завоюва и Тодор Йорданов при мъжете до 67 килограма.

Галин Димов, главен треньор на Спортен клуб "Вокил": Състезанието не беше много тежко, но пък дойдоха много класни състезатели, които искаха да завършат годината с републиканска титла, ние по същия начин бяхме, като тях.

Клубът изпраща една от най-добрите си години след спечелени много републикански титли и една от балканско първенство.