Виктория Радева стана европейска шампионка по рапид

Голямата българска надежда в шахмата Виктория Радева стана европейска шампионка по рапид до 16 години на продължаващото в черногорския курорт Будва първенство на Стария контитент. Пловдивчанката спечели надпреварата с6 точки от 7 възможни, като изпревари беларуската звезда Олга Баделка. Тази вечер Вики играе в суперфинала на рапид, в който участват призьорите от всички групи, по системата на директна елиминация.Еврошампионатът в Будва ще продължи до 26 юни с турнирите по блиц, къдетоцелта пред Радева е минимум медал.

21:32, 21.06.2017

Часове преди отпътуването си за Черна гора, Виктория Радева спечели националната титла за жени по рапид на държавното първенство в Приморско, само 2 дни след като стана и републиканска отборна шампионка на България с тима на "Локомотив 2000", както и вицешампионка на блиц.

Така след приключване на държавните първенства за мъже, жени, юноши и девойки, се оказа, че Вики има най-много спечелени медали - 5 златни и 2 бронзови от всички български шахматисти.

Отборната титла при жените обаче за нея се оказа с най-голяма тежест.

Успехите на Виктория в Приморко й носят нови надежди и амбиции за Европейското по рапид и блиц в Будва.

Преди 2 месеца Радева безапелационно спечели трите титли до 16 година по стандартен шахмат, рапид и блиц. Световната вицешампионка за момичета взе и бронзов медал от държавния личен шампионат за жени.