Женският волейболен тим на "Марица" ще участват в "Дженгиз Гьолю" в Турция

Националката Кремена Каменова подписа днес тригодишен договор с волейболните шампионки на България - Марица (Пловдив). 29-годишната посрещачка идва от елитния полски клуб СкайРес /Жешув/, а преди това стана шампион и носител на купата в Румъния с тима на Щиинца (Бакъу). Още за Марица - в следващия материал.

19:18, 14.09.2017

Женският тим на Марица ще участва в силния международен турнир "Дженгиз Гьолю" в Турция. Надпреварата ще се проведе от 20 до 24 септември в Бурса, а участието на пловдивчанки там е част от предсезонната подготовка, преди домакинството им на международния турнир за купа Пловдив.

Волейболните шампионки на България заминават в неделя, с амбициите да подобрят своето класиране от миналогодишното си участие в същия турнир. Тогава Марица завърши на престижното трето място в много силна конкуренция.

Маричанки ще изиграят 4 мача в надпреварата в Бурса. Освен срещу най-добрите турски отбори, те ще се изправят и срещу руския Протон (Балаково), в който играят 3 националки.

Според специалисти рускиинте и домакините на турнира - Буюк шехир Беле-дийе, са сред фаворитите за спечелване на турнира.

Мачовете ще се проведат по система всеки срещу всеки.