Надпреварата по лека атлетика "Бързи и сръчни" във Варна

Единайсет отбора се явиха за участие в надпревара по лека атлетика "Бързи и сръчни" за четвъртокласници във Варна. Състезанията приключиха с победител - децата от Средно училище "Димчо Дебелянов".

България стартира с 3:0 над Албания за Купа "Дейвис"

България победи с 3:0 Албания за Купа "Дейвис" в предварителна група "А" на старта на турнира в зона "Европа", който започна днес в Пловдив.

Волейболният „Дунав" призова феновете за подкрепа в мача на годината

Волейболният „Дунав" призова феновете за подкрепа в най-важния си мач за този сезон. Русенският тим приема „Дея Спорт" на 5 април от 18 ч. в залата в квартал „Здравец" в решителната трета среща от финалната серия за промоция в Суперлигата.

Пирин с кадрови проблеми преди мача с Витоша

Отборът на "Пирин" Благоевград гостува на "Витоша" Бистрица в един от интригуващите мачове в поредния кръг от втората фаза на първенството.

Отпускат средства за отбелязване на 100-годишния юбилей на "Спартак"

Общинският съвет във Варна реши на извънредно заседание днес да бъдат дадени 100 хиляди лева на футболния клуб "Спартак". Средствата се отпускат за отбелязване на 100-годишния юбилей на клуба.

Баскетболният „Дунав" се готви за 6 финала при подрастващите

Баскетболният „Дунав" се готви за 6 финала при подрастващите. По 3 отбора при момичетата и момчетата на русенския клуб продължават в следващата фаза на първенствата в различните възрасти, с което са на път да подобрят постижението си от миналата година.

Ски ваканция "Научи се да караш ски"

Зимен център №1 на Балканите Банско за поредна година бе домакин на ски ваканцията за финалистите от 10-ото издание на проекта на Българската федерация по ски и Министерството на младежта и спорта "Научи се да караш ски".

Преди мача "Черно море"-"Пирин"

Отборът на "Пирин" направи последна тренировка преди да потегли за Варна, където го очаква тимът на "Черно море". С гостуване край морето за "Пирин" започва втората фаза от първенството на Първа професионална лига.

Лекоатлетката Силвия Георгиева е спортист на Варна за февруари

Лекоатлетката Силвия Георгиева беше избрана за спортист на Варна за февруари. За три месеца състезателката на клуб "Евър" спечели общо 9 медала от различни първенства.

Стилиян Гроздев е вицеевропейски шампион по вдигане на тежести

На фона на проблемите във вдигането на тежести у нас през последните 10-15 години България отново печели медали от сериозен форум, какъвто е Европейското първенство.

Стрелците на Тракия ще представят България в Буенос Айрес

Двама млади стрелци на „Тракия" – Пловдив – Кирил Киров и Пламен Емилов, ще представят България на младежката Олимпиада в Буенос Айрес през октомври тази година. Престижните квоти двамата пловдивчани извоюваха на Европейското първенство по спортна стрелба за пневматично оръжие в унгарския град Гьор.

Румина Георгиева стана шампион на България по кикбокс за жени

Състезателката на клуб „Вокил" Румина Георгиева стана държавен шампион по кикбокс в Шумен. Варненката спечели златния медал в категория до 57 килограма при жените в стил лоу кик.

Радослав Янков с тренировки след края на сезона

Сезонът за най-добрия ни сноубордист Радослав Янков официално приключи. Последното състезание за Янков бе Държавното първенство, където спечели два златни медала. Тренировките за него обаче продължават заради благоприятните условия за ски у нас.

Двама русенци представят България на Европейското по вдигане на тежести

Двама русенци представят България на Европейското първенство по вдигане на тежести. Шампионатът започна днес в Букурещ, като страната ни участва с общо 11 състезатели в различните категории.

Възраждат мъжкия футболен тим на „Спартак" - Пловдив

Футболният шампион на България от 1963-а година и двукратен носител на националната купа – Спартак Пловдив, възражда представителния си мъжки отбор за новия сезон. Това стана възможно след като клубът отскоро има нов собственик - бизнесменът Динко Миленчев, а Общинският съвет в Пловдив му възложи да управлява в бъдеще концесията на клубния стадион „Тодор Диев".

Радослав Янков и Теодора Пенчев - отново най-бързи

Радослав Янков и Теодора Пенчев прибавиха по още една титла в сметката си, след като днес отново бяха най- бързи, този път в дисциплината паралелен слалом от държавния шампионат по сноуборд в Банско.

Проверка на ремонта на Градския стадион в Русе

Окръжната прокуратура в Русе е започнала проверка на ремонта на Градския стадион в крайдунавския град. Причината е публикация в медиите, свързана с отлагането на срещата между „Дунав" и „Славия".

Амбициозен проект на Министерството на младежта и спорта

Министерството на младежта и спорта има желание от следващата година най-престижното автомобилно състезание у нас – рали "България" да стане кръг от европейския шампионат. Този амбициозен проект ще допринесе за развитието на спорта и ще върне интереса на публиката към състезанията на високи скорости.

29 медала за гимнастиците от "Черноморски юнак" на турнира за Купа "България"

29 медала - 6 златни, 11 сребърни и 12 бронзови, спечелиха състезателите на "Черноморски юнак" от турнира за Купа България по спортна гимнастика в Пловдив. Варненският състав взе и пет първи места в отборното класиране в отделните възрастови групи.

Радослав Янков и Теодора Пенчева с титли от държавния шампионат по сноуборд

В първия ден от Държавния шампионат по сноуборд Радослав Янков и Теодора Пенчева съвсем очаквано спечелиха титлите в дисциплината паралелен гигантски слалом. На трасе в местността Шилигарника над Банско участваха 22 ма сноубордисти при мъжете и шест при дамите.